Middle / Middle+ Game Java Developer

Kevuru Games,Опубликовано 2 года назад

Полная занятость

Удаленная работа, Киев

Kevuru Games is a game art and development company creating projects that will definitely stick in memory. We always go beyond the limits, spark inspiration, and turn any fantasies into realit

Над чем работать?
  • Платформы: iOS, Android
На какие задачи (обязанности)?

─ Building and Maintaining Game Platform services
─ Work with Unity game engine
─ development of the application
─ bug fixing

Какого профессионала ищем?

─ English - upper-intermediate
─ Experience in iOS and Android development
─ Experience in optimization of mobile apps
─ Knowledge and experience in architecture development
─ Experience with the development and maintenance of REST APIs

Почему у нас приятно работать?

─ Location near the metro station (Vasylkivska) or ability to work remotely
─ Open management without bureaucracy
─ Salary reviews every 6 months
─ 10 days paid sick leave and 18 working days vacation
─ Days off on National/Bank Holidays
─ Partial compensation of any professional courses or trainings
─ Possibility to grow inside a friendly and professional team
─ Comfortable office

Процесс отбора

─ No test task
─ 1st step - English check (10 min)
─ 2nd - Technical interview (40 - 50 min)

Kevuru Games

Тип компании: outsource

Сотрудники: 201-500

Платформы: PC, Mobile, iOS, Android, VR/AR

Жанры: Экшен, Головоломка, Ролевые, Стратегии, Спортивные, Шутер, Казуальные, Платформер, Обучающие, Приложения

Все вакансии Kevuru Games
Join our Discord!
Find out about new Java Developer jobs on Discord
join
@ingamejob_dev
узнавайте о новых вакансиях Java Developer в Telegram
Подписаться

Похожие вакансии

Playtika

Киев

Опубликовано 1 месяц назад

Senior

Договорная

Playtika

Удаленная работа, Киев, Днепр (+1)

Senior

Договорная